Nohejbalový pohár družstev mužů 2017

Dobojováno. První ročník zimního Nohejbalového poháru Plzeňského kraje vyhrálo družstvo AC Zruč-Senec 2004, když ve finále porazilo plzeňský celek TJ Sokol Nová Hospoda 6:0. „Soutěž probíhala za účasti 11 týmů z celého Plzeňského kraje od ledna do března, s výjimkou finále, které přišlo na řadu až v květnu. Máme na její průběh zatím jen kladné ohlasy a počítáme s tím, že ji začátkem příštího roku uspořádáme znovu,“ říká sekretář krajského nohejbalového svazu Miroslav Wendler.

Číst dál: Nohejbalový pohár družstev mužů 2017

PKS okna Žďár nad Sázavou - AC Zruč-Senec 2004 3:6

12. kolo / 1. Liga PKS okna Žďár nad Sázavou - AC Zruč-Senec 2004

Nohejbalisty Zruče-Sence nečekal v posledním jarním kole 1. ligy vůbec lehký úkol. Na horké žďárské půdě překvapivě remizoval lídr soutěže Český Brod a dokonce porážku utrpěl silný tým Prostějova. Jediným, kdo letos dobyl tvrz na Vysočině (až doteď), byly Horažďovice. Žďár se navíc pohybuje na hraně play-off a sobotní zápas byl tedy pro něj téměř existenční.

Číst dál: PKS okna Žďár nad Sázavou - AC Zruč-Senec 2004 3:6

AC Zruč-Senec 2004 - TJ Avia Čakovice “B“ 6:1

11. kolo / 1. Liga  AC Zruč-Senec – TJ Avia Čakovice “B“

Před skvělou diváckou kulisu ve zručském areálu přicestovala Avia Čakovice v neúplném složení a od začátku bylo jasné, že domácí borci nepřipustí žádné překvapení. Ve velkém stylu začalo utkání v podání Stehlíka se Štolkou, kteří povolili Strejčkovi s Ježdíkem dohromady pouhých 8 míčů. Na první bodový úspěch navázala dvojka Knapp - Rychlý, které ale hodně potrápil Putík spolu s teprve patnáctiletým Zdeňkem Kalousem. První sadu za devítek nekompromisně zakončil Rychlý, ale v druhé sadě měli navrch Pražané. V tiebreaku párkrát zachyboval Kalous a domácí si tak připsali vítězství v jediném třísetovém mači.

Číst dál: AC Zruč-Senec 2004 - TJ Avia Čakovice “B“ 6:1

Úvodní zápas skončil remízou

1. kolo / 1. Liga  AC Zruč-Senec – SK Start Praha A

První zápas ligového ročníku 2016 ukázal, že výrazně přebudované zručské mužstvo čeká ještě hodně práce, a to především ve hře dvojic. Přes rozsáhlou hráčskou obměnu jsme na hřiště Startu Praha jeli v pozici mírného favorita, což mohla na úvod prokázat nově složená dvojice mladíků Rychlý – Knapp. Především Jirka Knapp hrál od úvodního hvizdu s velkým sebevědomím a hlavně jeho zásluhou přišlo rychlé vedení 9:5 nad Klabíkem a Hvězdou. Nováčkovskou daň si bohužel následně vybral Honza Rychlý, když ani na pětkrát nedokázal ukončit sadu. Zručská dvojice byla ve druhém setu lepší a rozhodl tak set třetí. Nervy drásající koncovku zvládli lépe zkušení hráči Pražanů. Rychlou odpověď zařídila osvědčená dvojice Štolky a Pavla Stehlíka, která přes komplikace ve druhé sadě srovnala.

Číst dál: Úvodní zápas skončil remízou

Na skvělý nástup Zruče a vedení 3:1 odpoveděl Žatec 4 body v řadě a ujal se vedení ve finále I.ligy

1. finále / I. Liga   SK Nohejbal Žatec - AC Zruč-Senec  5:3

Žatečtí nohejbalisté si sice těsným vítězstvím v základní části zajistili výhodu domácí prostředí na celé play off, ovšem v úvodu prvního finále 1. ligy se zdálo, že doma je v Žatci jiný tým. Spolu s hráči AC Zruče-Sence přijelo klubovým autobusem několik desítek věrných fandů a vytvořilo skvělou zelenobílou atmosféru.

Číst dál: Na skvělý nástup Zruče a vedení 3:1 odpoveděl Žatec 4 body v řadě a ujal se vedení ve finále I.ligy

Partneři

Fotogalerie