4. kolo / I. Liga   AC Zruč-Senec – Žďár nad Sázavou    6:0

Sobotní utkání s podtitulem „Petr Voldřich se vrací na místo činu“ mělo být vyhecovaným soubojem o každý bod. Žďár byl jediný bod za námi a letos odešel z kurtu poražen pouze jednou, a to po velkém boji s největším favoritem ligy Žatcem. Zručští však soustředěným výkonem demonstrovali svou sílu na domácím hřišti a Voldřich a spol. přesně po dvou hodinách odjížděli s kanárem.

 Přestože Štolka s Pavlem Stehlíkem se zatím v první dvojce hledají, dostali znovu důvěru trenéra Aleše Škudrny. Odvděčili se poctivým výkonem a konečně i výhrou v úvodním zápase. Nerodila se úplně lehce, protože Červinka s Kysilkou byli na útoku téměř neomylní. Po dvou naprosto vyrovnaných sadách rozhodl tiebreak. Domácí borci hned v úvodu díky Štolkově bloku a jeho výbornému zákroku v poli odskočili a náskok si v pohodě pohlídali. Druhá dvojice kapitána Smoly a Petra Stehlíka přinesla první set plný nepřesností, který vyvrcholil poslední výměnou. Výhodu útoku měli hosté ze Žďáru. Při time-outu zvolil domácí kouč riskantní variantu – nečekaný tvrdý servis na dosud méně vytíženého Krátkého. Jak uvést teorii v praxi předvedl zručský kapitán dokonale. Dělové podání dopadlo až neuvěřitelně přesně k postranní lajně a Krátký zůstal stát za hřištěm jako solný sloup. Hosté byli nekompromisním esem dokonale zaskočeni a ve druhé sadě se zmohli jen na dva míče.
A zelenobílí pokračovali v jízdě i v následujícím klání trojic. Dosud stále neporažená Štolkova formace se se svým soupeřem příliš nepárala a ve dvou setech v klidu zvítězila. Poté už došlo k naplnění podtitulu sobotního zápasu. Bývalý hráč Zruče Petr Voldřich nastoupil spolu s Krátkým a veteránem Průchou proti improvizované trojici bratří Stehlíků doplněných o blokaře Rychlého. Od prvního míče bylo jasné, že proběhne o poznání vyrovnanější souboj než předchozí hladká výhra Štolky, Smoly a Bočka. První set těsně ovládli žďárští, od poloviny druhého se však začala karta obracet. Rychlý se na bloku přizpůsobil chytré hře soupeře, obrana začala šlapat a i na útoku se chytil Pavel Stehlík. Třetí set dospěl až k poslednímu možnému míči, Pavel Stehlík obstřelil blok Nejedlého a domácí se mohli radovat již z vedení 4:0.
Netradiční dvojka dvou leváků Bočka a Rychlého se opět rozhodovala až ve zkrácené sadě. Ani tentokrát se navrátilec Voldřich nemohl radovat alespoň z čestného úspěchu. Za stavu 9:9 se projevila výšková převaha Rychlého nad blokujícím Průchou. Zručský mladík bez respektu zatloukl poslední smeč přímo přes hostujícího blokaře, kterému nezbylo než bezmocně máchnout rukama. Za jasného vedení dostal v singlu šanci Boček a nevedl si vůbec špatně. Od začátku obou setů vedl a vedení ani jednou nepustil. 
Upřímně řečeno, od soupeře se čekal daleko bojovnější a lepší výkon. Nijak to však nesnižuje přístup a zodpovědný výkon celého týmu. Začíná se formovat silné trio na špičce 1. ligy: Žatec, Zruč a Přerov a, i když je play-off ještě hodně daleko, tito tři to s útokem na finále ligy myslí nejvážněji. V příštím týdnu budeme chtít svou příslušnost k velké trojce potvrdit dvěma výhrami s pražskými soupeři.(napsal PaS)

Zápas zhodnotil vedoucí Zruče Tomáš Vaňourek :

Získali jsme i v nekompletní sestavě ( chyběli Kliment – služební cesta a Vaňourek – doléčuje zranění) důležité dva body, počasí bylo ideální na nohejbal, škoda, že tentokrát přišlo méně lidí, bohužel se sešlo více akcí v blízkém okolí, které se časově kryly. Čekal jsem těžší utkání, soupeř  dnes více kazil, navíc nám vyšel skvěle vstup do utkání. V singlu za rozhodnutého  stavu dostal šanci Jakub Boček, který nezklamal. Teď nás čeká dvojutkání v Praze. Zápasy nebudou jednoduché, rád bych, abychom přivezli 3 body."

Komentář trenéra Žďáru Pivničky k zápasu:

„Odehráli jsme první utkání na antuce a bylo to hodně znát. Na druhou stranu jsme ale udělali i spoustu individuálních chyb v jednotlivých herních činnostech, které s antukou neměly nic společného. Výsledek je velkým zklamáním, byť polovina utkání se hrály na tři sety. Ale koncovky vždy patřily domácím, kteří vyhráli naprosto zaslouženě “.

Vývoj utkání: 6:0

Počet diváků: 32

Rozhodčí: Kastner, Holub

Štolka, Stehlík Pa. – Červinka, Kysilka 2:1
Smola, Stehlík Pe. – Krátký, Nejedlý 2:0
Štolka, Smola, Boček – Kysilka, Červinka, Pospíšil 2:0
Stehlík Pa., Stehlík Pe., Rychlý – Krátký, Voldřich, Průcha (Nejedlý) 2:1
Boček, Rychlý – Průcha, Pospíšil (Voldřich) 2:1
Boček – Pospíšil 2:0