7. kolo / I. Liga   AC Zruč-Senec – SK Nohejbal Žatec    6:4

Veledůležité utkání a krásné letní počasí přilákalo při pátečním odpoledni do zručského areálu velmi slušnou diváckou návštěvu a ten, kdo dorazil, rozhodně nelitoval. Přímý souboj o první místo prvoligové tabulky nabídl krásný nohejbal, spoustu zvratů a šťastný konec pro domácí barvy.

Zápas začal podle očekávání a nasazené sestavy dvojic potvrdily roli favorita. Štolka s Pavlem Stehlíkem spolehlivě proměňovali své útoky a v poklidu připsali první bod pro Zruč-Senec. Poté bratři Vítové, úřadující mistři republiky, nedali šanci Smolovi a Petrovi Stehlíkovi. Ondřej Vít byl v obraně neprůstřelný a Smola se nedokázal vůbec prosadit.
Elitní Štolkova formace dostala Zruč opět do vedení. Neměla to jednoduché, protože když Pecinu vystřídal Dráždil, žatecká trojice vedená Petrem Vítem dokázala otočit druhý set. Nutno říct, že i zásluhou chyby rozhodčích za stavu 9:9. V tiebreaku už to byla zase krasojízda Štolky a spol. Na 2:2 znovu srovnal kapitán Žatce Ondřej Vít a jeho trojice. Na straně domácích se ze začátku nedařilo nalézt optimální složení a herní styl. Výkon se s příchodem střídajícího Vaňourka zlepšil, ale výsledkem byl pouze smolně prohraný druhý set - opět s nechtěným přispěním jednoho z rozhodčích.
Po zápase třetích dvojic šli žatečtí poprvé do vedení. Ostřílení veteráni Pecina s Dráždilem byli pro Bočka s Rychlým příliš velkým soustem. Poté přišel jeden z vrcholů celého utkání. Domácí kapitán Smola se v duelu singlistů od úvodu vzepřel všem papírovým předpokladům a měl nad reprezentační oporou navrch. Kvalita O. Víta se však musela zákonitě projevit a nádherná bitva vyvrcholila v třetím setu. Nad kapitánem zelenobílých se už stahovala mračna, když musel odvracet tři mečboly. Poprvé svůj útok proměnil, podruhé se ubránil a skvěle odpověděl. Rozhodující míč přinesl výměnu, která zvedla všechny fanoušky ze sedadel. Ondřej Vít skvěle útočil, Smola se zuby nehty bránil. Tři smeče dokázal na hranici sebeobětování vyškrábnout a rozhodl neuvěřitelnou hlavičkou těsně za síť. Ovace nebraly konce a za stavu 3:3 se v podstatě začínalo znovu.
Po ztraceném singlu padla na kapitána Žatce krize a naopak obranná hra domácí trojky fungovala na výbornou. Štolka byl na bloku bezchybný a Smola s Bočkem v poli jakbysmet. Elitní trio Západočechů tak ani ve svém patnáctém utkání nenašlo přemožitele. To ve druhé trojce zelenobílých se proti Žatci výrazněji projevila absence blokaře Klimenta. Hra bratří Stehlíků s Vaňourkem vypadala trochu rozháraně, takže druhý set nastoupil místo Vaňourka Rychlý. Všechnu zodpovědnost za útočnou hru tak na sebe vzal Pavel Stehlík. Druhý set se zdálo, že je to správná volba. Ve třetím bohužel domácímu smečaři scházela jistota a invence a Žatci se podařilo znovu vyrovnat.
Po nesmírně důležitém singlu pak přišel druhý zlomový zápas dne. Bratři Vítové byli možná proti Štolkovi s Pavlem Stehlíkem mírným papírovým favoritem, ale zručští borci hnaní skvělým publikem dřeli o každý míč. V obou sadách se vedení přelévalo z jedné strany na druhou a rozhodla vždy poslední výměna. Výhodu útoku si vypracovali hráči Zruče a Pavel Stehlík se ani jednou nemýlil. S jistotou bodu nastoupil Petr Stehlík s Milanem Smolou k poslednímu utkání dne. Hostující Zlatohlávek se Sýsem minulý týden svůj poslední zápas zvládli, tentokrát proti nim však stála zkušenější a lepší sestava.
Za obrovské euforie celého zručského areálu byl Žatec sesazen z prvního místa a zručský tým si připsal šestou výhru v řadě. Jeden z nejlepších zápasů v zelenobílém dresu odehrál smečař Štolka, který suverénně zvládl všechny čtyři své zápasy, a pochvalu zaslouží i kapitán Milan Smola, který se rovněž podílel na 4 bodech Zruče a navíc v infarktovém duelu jednotlivců získal cenný skalp reprezentanta Ondřeje Víta. Na špici ligy se chceme udržet co nejdéle!(napsal PaS)

Zápas zhodnotil vedoucí Zruče Tomáš Vaňourek :

„Viděli jsme opravdový šlágr kola, bojovný výkon obou týmů a domácí vítězství. Důležité bylo vítězství Milana Smoly nad Ondřejem Vítem za stavu 2:3 na zápasy, 1:1 na sety a 7:9, které dokázal otočit. Navíc jsme skvěle zvládli poslední dva zápasy dvojic bez ztráty setu. Stále nás však trápí zranění více hráčů. Jistota play-off je však blízko."

Kapitán Žatce PETR VÍT:

„ Dovolím si říct, že do poloviny utkání jsme byli lepším týmem a vypadalo to na 6:3 pro nás. Bohužel nám nevyšel singl, kde byly i nějaké neproměněné mečboly. Ten naopak nastartoval domácí, a ti poté působili dravějším dojmem, zatímco my jsme se spíše trápili. Z naší strany určitě nepovedené utkání, i když bylo rozehrané podle předpokladů. Na soupeře si věříme a na domácí půdě snad potvrdíme převahu. Jinak příjemná divácká kulisa, prostředí a vzájemný respekt protihráčů.“

Vývoj utkání: 1:0,1:1,2:1,2:3,4:3,4:4,6:4