9. kolo / I. Liga  TJ Avia Čakovice- AC Zruč-Senec       6:4

Do Čakovic jsme z různých důvodů přicestovali pouze v šesti hráčích. Absentoval Kliment a na poslední chvíli se omluvil také Vaňourek. Po šestizápasové sérii bez porážky byl přesto cílem bodový zisk, jenže smůla se nám lepila na paty a nadšeně bojující čakovičtí mladíci nám připravili první letošní porážku.

 Začněme ale od začátku, který se odvíjel podle očekávaného scénáře. Smola s Petrem Stehlíkem zaspali vstup do úvodní dvojice, postupem času však získávali nad Kučerou s Putíkem navrch a třetí set si pohlídali. Od prvních míčů druhé dvojice bylo patrné, kdo že bude na hřišti v tomto duelu pánem. Štolka s Pavlem Stehlíkem předvedli bezchybnou strojovou hru a domácí byli bez nároku.
Výborný vstup do zápasu se zdál být předzvěstí drtivého vítězství lídra první ligy, pak si ale začal úzký kádr Západočechů vybírat svou daň. Je trochu smutné, že v první trojce Zruče-Sence byl tím „nejzdravějším“ hráčem smečař Pavel Stehlík, který celý týden proležel s chřipkou. Rychlý na bloku nastoupil s poraněným kolenem a byl ve svém pohybu znatelně omezen. Když se po několika míčích zranil i Petr Stehlík (achilovka), bez možnosti střídání nastala dosti krizová situace. Přesto se zručská trojice dokázala vzchopit a dotáhla zápas do třetího setu. Žalostná pokulhávající defenzíva zelenobílých však nedokázala během tiebreaku chytit jediný míč, takže stoprocentní úspěšnost na útoku byla k ničemu. Za devítek totiž rozhodl jediným opravdu nechytatelným kraťasem Kubica. Smolně prohraný zápas nemusel mnoho znamenat, ale ani Štolkova formace nebyla ve své kůži. Žádné zranění ji sice netrápilo, ale tradiční suverenita jakoby se vytratila. Mezihra celé trojice byla mizerná a Štolka se z těžkých nahrávek jen těžko prosazoval. Zásluhu na tom měl i skvěle hrající kapitán Pražanů Kučera a spolehliví polaři Putík s Fišerem. Další třísetový mač tak vyzněl pro domácí.
A nápor Čakovic pokračoval i v nepárové části. Boček a Rychlý předvedli výkon, který by stěží stačil v krajském přeboru. Rozdíl ve schopnosti připravit si dobrou pozici pro útok byl u obou dvojic naprosto evidentní. Obrat domácích nedokázal zastavit ani zručský kapitán Smola. V prvním setu hru ovládal, ale od poloviny duelu se nechal zatlačit Kučerou do defenzivy. Ten ve třetí sadě nezkazil jediný míč a zaslouženě zvýšil na 4:2 pro Čakovice. 
První místo Zruče-Sence se v tu chvíli notně otřásalo. Výhra Štolkova tria nad slabší sestavou Pražanů se čekala, horší to bylo s trojicí Pavla Stehlíka a dvou zraněných Rychlého a Petra Stehlíka. Po jasné výhře elitní zručské trojice se sice družina Pavla Stehlíka nevzdala bez boje, ale chvílemi to vypadalo, že na straně Zruče hraje jen jeden hráč. A to na dobře fungující sestavu kapitána Čakovic Kučery nemohlo stačit.
Stav 5:3 už byl kritický, ale zručští se v této sezóně dokázali již dvakrát vzchopit a vydřít bod z téměř ztraceného utkání. I tentokrát k němu vykročili skvěle. Souboj elitních dvojic přinesl velkou bitvu vrcholící ve třetí sadě. Domácí měli výhodu útoku, tu ale dobře fungující obranná hra Štolky a Pavla Stehlíka rychle vymazala. Štolka pak měl k dispozici dva mečboly. Prvnímu z nich vystavil stopku Kučerův blok, druhý technický míč však rozhodl. Poslední zápas dlouho vypadal na jasnou záležitost. Kubica byl neškodný a malou naději držel při životě jen dobře hrající Strejček. Přestože ve druhém setu dokázali Pražané přes zraněného Petra Stehlíka vyrovnat hru, za stavu 9:9 Smola v pohodě vyběhl kraťas Kubici. Petr Stehlík však nezvládl první mečbol a v dobré pozici „z druhé“ napálil míč metr do autu. V tiebreaku měla dvojice Zruče mečboly dokonce dva. Naložila s nimi strašlivě. Nejprve Petr Stehlík zkazil technický úder a v posledním míči celého utkání napálil Smola blok Strejčka.
Každý tým si v průběhu sezóny vybere slabší chvilku, ovšem tato ztráta mrzí dvojnásob. S dvěma zraněními toho moc nadělat nelze, ale přístup hráčů, kteří k zápasu neodcestovali a oslabili tak naše mužstvo, se snad v příštích utkáních zlepší. Čeká nás totiž těžký boj o čelo první ligy a musíme táhnout za jeden provaz!.(napsal PaS)

Zápas zhodnotil kapitán Zruče Milan Smola :

„Ujali jsme se vedení 2:0 po dvojicích a v tu chvíli jsme měli pocit, že nám dva body spadnou do klína samy. Jenže domácí kapitán Kučera se na nás dobře vyspal a skvěle zahrál ve trojicích a v singlu. Trošku nás ovlivnilo, že tým není v optimálním zdravotní pohodě. Pavel Stehlík týden netrénoval kvůli nemoci, Boček i Rychlý hrají přes bolest a dokonal to Petr Stehlík, který poslední dvojku nemohl udělat rychlejší pohyb díky natažené achillovce. I tak jsme měli uhrát minimálně bod, ale dneska jsem týmu vůbec nepomohl a hrál špatně.“

Trenér Čakovic MARTIN STREJČEK st.:

„Hosté nepřijeli v kompletní sestavě, což se projevilo na výsledku. Vítězný šestý bod nám zajistila druhá dvojice, která svou špatnou hrou tak rozhodila soupeře, že nebyl schopen na několik pokusů zakončit zápas ve svůj prospěch. Spokojenost s hrou trojic i singlu a se získanými body, které nás udržují ve hře o play-off.“

Vývoj utkání: 0:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4

Putík, Kučera - Stehlík Pe., Smola 1:2
Strejček, Kubica - Stehlík Pa., Štolka 0:2
Strejček, Kubica, Vacek - Stehlík Pa., Stehlík Pe., Rychlý   2:1
Kučera, Putík, Fišer - Štolka, Smola, Boček   2:1
Fišer, Vacek- Boček, Rychlý   2:0
Kučera - Smola    2:1
Strejček, Kubica, Vacek - Štolka, Smola, Boček   1:2
Kučera, Putík, Fišer - Stehlík Pa., Stehlík Pe., Rychlý   2:0
Kučera, Putík - Stehlík Pa., Štolka   1:2
Strejček, Kubica - Stehlík Pe., Smola   2:1