13. kolo / I. Liga   AC Zruč-Senec – SK Start Praha    6:3

V posledním domácím zápase zručských nohejbalistů před letní pauzou dorazil na západ Čech SK Start Praha, který se ještě mohl poprat o postup do play off. Zručská tvrz však zůstala po celou základní část nedobytná. I posedmé se na zručském areálu radovali zelenobílí.

Od úvodu se ovšem hrál velice vyrovnaný zápas. Tandem Štolka – Pavel Stehlík hraje ve velké pohodě a v první dvojce s přehledem vyprovodil z kurtu Kačírka s Hvězdou. Za hosty zakontroval Sachl s Tůmou po nejtěsnější výhře nad Petrem Stehlíkem a Smolou.  Domácí mohla především zamrzet koncovka první sady. Ani tři útoky v poslední výměně na její zisk nestačili. Vyrovnaný boj to byl až do posledního míče třetího setu, ve kterém Sachl z těžké nahrávky nahodil blok Petra Stehlíka, kterého přitom zřejmě omylem stáhl do sítě.

Trenér Aleš Škudrna udělal změnu v elitní Štolkově formaci, která v posledních týdnech nehrála tak přesvědčivě jako v úvodu sezóny. Bočka na nahrávce nahradil Vaňourek a i on se zasloužil o velmi dobrý výkon a jasnou výhru nad Tůmovou sestavou. Dobře se ze začátku prezentovala i trojka bratří Stehlíků s Klimentem na bloku. Ten byl na útoku nechytatelný. Ve druhé sadě se však projevila horší stránka této sestavy. Na skvělý vstup se nezdařilo navázat a přišlo hodně zbytečně zkažených smečí a na hřiště naskočil Rychlý. Díky skvělému smečovanému servisu Pavla Stehlíka se až pětibodový náskok Startu vypařil, ale za devítek Sachl rozhodl smečí podél bloku. Tiebreak už měl celkem jasný průběh a Pražané znovu srovnali. Přestože střední pasáž není v tomto ročníku naší nejsilnější stránkou, tentokrát vyšla dokonale. Rychlý s Bočkem sice střídali hezké momenty s těmi méně povedenými, nakonec si však celkem v poklidu dokráčeli pro vítězství. Soupeři chyběl smečař Novák a kvalitu jejich třetí dvojice to jistě ovlivnilo. Hezkou podívanou přinesl souboj Smoly a Tůmy v singlu. Pražský ranař po pomalejším rozjezdu přestal kazit a zahrál několik nechytatelných míčů. Zkušená hra zručského kapitána ale přinesla ve zkrácené sadě ovoce. Tůma hrál na hranici rizika a v koncovce tlak neustál. Už na 5:2 zvýšili po přesvědčivém představení Štolka a spol. Na zručského tahouna je letos spolehnutí a doufejme, že takto stabilní formu si přenese i do posledního utkání základní části proti Žatci. První šanci na ukončení utkání ještě zručští nevyužili. Pavel Stehlík postrádá na smeči větší jistotu a Kliment ani střídající Rychlý také nezahráli bez chyb. I když se podařilo utkání zdramatizovat, tak ve třetím setu již domácím smečařům chyběla jiskra. Pražané tak vycítili šanci celé utkání ještě zdramatizovat, ale Štolka s Pavlem Stehlíkem byli zásadně proti. Kromě malého zaváhání v úvodu první sady muselo být všem přítomným divákům jasné, že po tomto klání už se bude slavit. Nakonec ani jeden ze setů nepřinesl náznak dramatické koncovky a fanoušci mohli jásat. Pražané nás před veledůležitým utkáním dobře prověřili. Pochválit musíme tradičního lídra Štolku, který přispěl k zasloužené výhře čtyřmi body, když neprohrál jediný set. Poslední kolo základní části bude hodně zajímavé, protože ho okoření nejen přímý souboj o první místo (Žatec-Zruč), ale také bitva tváří v tvář o poslední postupovou příčku mezi Prostějovem a Čakovicemi „B“.

(napsal PaS)

Zápas zhodnotil vedoucí Zruče Tomáš Vaňourek :

„Utkání přineslo zajímavý nohejbal. Pochvalu zaslouží přátelský soupeř a opět dobrý výkon dvojice arbitrů. Potvrdili jsme stoprocentní úspěšnost na svém hřišti v základní části. Navíc jsme získali výhodu domácího prostředí pro podzimní semifinále play-off. V posledním kole základní části budeme v Žatci bojovat o udržení prvního místa.“

Kapitán Startu VOJTĚCH HVĚZDA: „Utkání rozhodla třetí dvojice a singl, které jsme obě těsně prohráli. A také skutečnost, že jsme nastoupili v neúplném složení, chyběla nám řada hráčů základní sestavy.“

Vývoj utkání: 1:0,1:1,2:1,2:2, 5:2, 5:3, 6:3

Počet diváků: 50

Rozhodčí: Kastner, Veselý

Štolka, Stehlík Pa. – Hvězda, Kačírek 2:0
Smola, Stehlík Pe. – Sachl, Tůma 1:2
Štolka, Smola, Vaňourek – Tůma, Kačírek, Pokorný 2:0
Stehlík Pa., Stehlík Pe., Kliment (Rychlý) – Sachl, Hvězda, Bálek 1:2
Boček, Rychlý – Bálek, Pokorný (Zátka) 2:0
Smola – Tůma 2:1
Štolka, Smola, Vaňourek – Sachl, Hvězda, Bálek 2:0
Stehlík Pa., Stehlík Pe., Kliment (Rychlý) - Tůma, Kačírek, Pokorný 1:2
Štolka, Stehlík Pa. – Sachl, Tůma 2:0