1. finále / I. Liga   SK Nohejbal Žatec - AC Zruč-Senec  5:3

Žatečtí nohejbalisté si sice těsným vítězstvím v základní části zajistili výhodu domácí prostředí na celé play off, ovšem v úvodu prvního finále 1. ligy se zdálo, že doma je v Žatci jiný tým. Spolu s hráči AC Zruče-Sence přijelo klubovým autobusem několik desítek věrných fandů a vytvořilo skvělou zelenobílou atmosféru.

 A převaha z hlediště se projevovala i na hřišti. Především Ondřej Vít začal hodně nervózně a úvodní sada tak patřila Smolovi s Petrem Stehlíkem. Bratři Vítové se rychle oklepali a rozhodnout musel zkrácený set. V něm zuřil naprosto vyrovnaný boj až do posledního míče. Zruč byla na útoku. Milan Smola neproměnil, další šanci nevyužil Petr Stehlík, jenomže oba Vítové smečovali taktéž nedůrazně. Nechytatelnou smečí pak rozhodl na třetí pokus Petr Stehlík. Překvapivé selhání největších tahounů Žatce domácími hodně otřáslo a výbornými diváky povzbuzení Štolka s Pavlem Stehlíkem snadno přehráli Dráždila s Pecinou.
Velmi dobře se v první sadě zápasu trojic prezentovali i bratři Stehlíkové, které na bloku doplnil Kliment. Vyrovnaný set přesto rozhodl posledním míčem Petr Vít, který se štěstím vytloukl Klimentův blok. Smolná prohra nahlodala sebevědomí hostující trojice a druhý set už tak zdařilý nebyl. Dvoubodové vedení však Zruči vrátila elitní Štolkova formace, která si především díky své precizní obraně ve dvou setech poradila s triem vedeným Ondrou Vítem.
Do té doby to vypadalo, že na hřišti jasně vládne západočeský celek, ale v singlu přišel jeden ze zlomů v utkání. Zručský kapitán Smola hrál fantasticky a singlovou hvězdu Ondru Víta vyloženě přehrával. Pak ale neproměnil 3 setboly a musel vydřít sadu druhou. Zdařilo se a i v tiebreaku měl dvakrát na noze rozhodnutí. Možná smůla, možná tíha okamžiku však způsobila, že se Vít dostal z téměř ztracené pozice a souboj otočil.
Stav 3:2 pro Zruč byl stále velmi nadějný, ale zvrat v singlu měl větší dopad na utkání, než se v první chvíli mohlo zdát. Od první odvetné trojice totiž jako by nastoupil jiný tým, než který v úvodu válcoval svého soupeře. Totální kolaps tahounů Smoly a Štolky zapříčinil vstup do obou setů 0:4 bez toho, aby soupeř musel cokoliv předvést. A školácké chyby se kupily jedna za druhou. Po hrůzostrašném výkonu zručské trojice bylo srovnáno. Bohužel bratři Stehlíci s Klimentem a střídajícím Rychlým nepředvedli o mnoho víc. Nevycházelo jim vůbec nic a z totálního výpadku se ne a ne vzpamatovat.
Domácí hráli v klidu a bez větších problémů dokonali veliký obrat. Štolka s Pavlem Stehlíkem by totiž proti rozjetým bratřím Vítům museli podat perfektní výkon. V posledním zápase dne byl ten jejich perfektnímu na míle vzdálený. Neschopnost připravit si jakoukoliv útočnou pozici byla do očí bijící a Žatec v pohodě dokráčel k první finálové výhře.
Těžko hodnotit takový zápas, protože v jednu chvíli jsme byli vítězství opravdu blízko a to, co se odehrálo v druhé polovině utkání, se dá označit pouze jako totální kolaps. Nezbývá nic jiného, než rychle zapomenout, a doma dřít až na krev!(napsal PaS)

Zápas zhodnotil vedoucí Zruče Tomáš Vaňourek :

„Dnešní zápas byla vyrovnaná bitva až do konce, nádherná divácká atmosféra. Nám patřila 1. polovina utkání, domácím ta druhá. Chybělo málo a odvezli jsme si vítězství. Rozhodly otočené trojice, kde jsme neudělali ani jednu. V domácím prostředí si věřím, že sérii ještě vrátíme zpět do Žatce. Šance jsou stále stejné. Děkujeme cca 50 fandům ze Zruče za nádhernou podporu."

Vývoj utkání: 0:2,1:2,1:3,5:3

Počet diváků: 80 (50 ze Zruče)

Vít P., Vít O. - Smola, Stehlík Pe. 1:2
Pecina, Dráždil - Štolka, Stehlík Pa. 0:2
Vít P., Sýs, Dráždil - Stehlík Pa., Stehlík Pe., Kliment (Rychlý) 2:0
Vít O., Brehm, Zlatohlávek (Pecina) - Štolka, Smola, Boček 0:2
Vít O. - Smola 2:1
Vít P., Sýs, Dráždil - Štolka, Smola, Boček 2:0
Vít O., Brehm, Zlatohlávek - Stehlík Pa., Stehlík Pe., Kliment (Rychlý) 2:0
Vít P., Vít O. - Štolka, Stehlík Pa. 2:0