V Plzeňském kraji začínají dlouhodobé nohejbalové soutěže družstev 2016 plně podle regulí Soutěžního řádu nohejbalu ČNS (zavedení licenčních hráčských poplatků a elektronických soupisek).

V sobotu 7.5.2016 začíná 44. ročník Krajského přeboru v nohejbalu družstev mužů. Zúčastní se pouze 4 družstva. Z Tachovska TJ Baník Stříbro, z Klatovska TJ Sokol VYNK Horažďovice Hapon B, z Plzně-severu AC Zruč-Senec 2004 B a SDH Hradecko – nohejbal. Chybějí zástupci Rokycanska a opět zástupci z Domažlicka, Plzně-jihu a především ze samotné Plzně.

V soutěži hraje každé družstvo s každým družstvem čtyřkolově doma a venku podle rozlosování. Utkání se hraje na 7 zápasů (4x dvojice, 2x trojice a 1x singl). Do utkání musí nastoupit minimálně 4 hráči. Soutěže se zúčastní 34 hráčů.

O titul krajského přeborníka bude boj vyrovnaný a nelze předem tipovat vítěze. Každé družstvo má své přednosti (zkušenosti, dravé mládí, věkové složení, výrazná osobnost).

O týden dříve 1.5.2016 začíná Krajský přebor v nohejbalu družstev žáků.

Zúčastní se 5 družstev. Z Plzeňského kraje AC Zruč-Senec 2004, TJ Baník Stříbro a SDH Hradecko – nohejbal. Další dva účastníci jsou SK Liapor Karlovy Vary z kraje Karlovy Vary a TJ Radomyšl z Jihočeského kraje.

Soutěž se hraje turnajovým způsobem. Žáci změří své umění na 8 turnajích – 3x turnaj trojic, 4x turnaj dvojic a 1x turnaj jednotlivců. Soutěže se zúčastní 53 hráčů.

O titul krajského přeborníka v družstvech se předpokládá boj mezi TJ Radomyšl, AC Zruč-Senec a TJ Baník Stříbro.

Na okresech Plzeňského kraje se hraje dlouhodobá soutěž družstev mužů dle regulí ČNS v okrese Plzeň-město a Plzeň-sever. Soutěže již začaly v dubnu.

V Plzni-městě se zúčastní 24 družstev ve třech třídách – 1. třída 5 družstev, 2. třída 8 družstev a 3. třída 11 družstev, ze 17 oddílů se soutěže zúčastní 223 hráčů.

V Plzni-severu se zúčastní 5 družstev, soutěž bude hrát 40 hráčů.

Přijďte se podívat na nohejbal v Plzeňském kraji, rozlosování soutěží na webu  nohejbal.eu / Krajský přebor, Plzeň-město, Plzeň-sever.