11. kolo / 1. Liga  AC Zruč-Senec – TJ Avia Čakovice “B“

Před skvělou diváckou kulisu ve zručském areálu přicestovala Avia Čakovice v neúplném složení a od začátku bylo jasné, že domácí borci nepřipustí žádné překvapení. Ve velkém stylu začalo utkání v podání Stehlíka se Štolkou, kteří povolili Strejčkovi s Ježdíkem dohromady pouhých 8 míčů. Na první bodový úspěch navázala dvojka Knapp - Rychlý, které ale hodně potrápil Putík spolu s teprve patnáctiletým Zdeňkem Kalousem. První sadu za devítek nekompromisně zakončil Rychlý, ale v druhé sadě měli navrch Pražané. V tiebreaku párkrát zachyboval Kalous a domácí si tak připsali vítězství v jediném třísetovém mači.

Trojkové souboje příliš napínavou podívanou nepřinesli, když nejprve Štolka, Knapp a Vaňourek v pohodě smázli Putíkovu trojici. V první sadě pak dominovalo i trio Stehlík – Rychlý – Knapp, ale v úvodu druhé sady přestal fungovat systém pravák – levák na útoku a Strejčkově formaci vyšlo několik hodně šťastných míčů. Za stavu 8:4 pro hosty vystřídal Jirovský za Rychlého a karta se začala obracet. Stehlík přestal chybovat a stav byl najednou 9:9. To už Pražané dohrávali bez ústředního smečaře Strejčka, který si poranil tříslo. Jeho náhradník na smeči Ježdík poslední míč nezvládl a jeho technický úder skončil v síti.

Čestný bod Čakovice urvaly ve třetí dvojce po dvou nejtěsněji vyhraných setech. Bohužel už poněkolikáté to bylo po zbytečných chybách zručské dvojice na vlastním útoku. Po několika nepovedených vystoupeních nahradil Bočka v singlu Stehlík a svou premiéru v této disciplíně zvládl. Proti mladíku Kalousovi prokázal větší trpělivost a hlavně díky chybám soupeře v pohodě zvítězil. V pohodovém tempu pak čakovické za potlesku tribun dorazila Štolkova formace.

Zisk důležitých dvou bodům nám hodně usnadnil soupeř, který přijel v improvizované sestavě a bez větších šancí na úspěch. Nyní nás čeká nás klíčový souboj o první čtyřku na horké půdě ve Žďáru a budeme chtít znovu bodovat.

Zápas zhodnotil vedoucí Zruče Tomáš Vaňourek:

Dnešním vítězstvím jsme udělali důležitý krok do play-off. Celé utkání jsme měli pod kontrolou. Pouze 3. dvojice ztratila oba sety vždy za devítek, ovšem musím podotknout, že opět svojí chybou. Dobře zahrál celý tým, mladý Jirovský přinesl oživení do druhé trojice, dvojku také zlepšuje, a pokud bude dál pracovat, může být jednou oporou týmu. Pochvalu dnes zaslouží i početní diváci a myslím, že i akce nohejbalová tour se povedla. 

AC Zruč-Senec 2004 – TJ Avia Čakovice “B”

Výsledek utkání: 6:1

Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 4:1, 5:1, 6:1

 Štolka, Stehlík - Strejček, Ježdík 2:0

Knapp, Rychlý - Kalous, Putík 2:1

Štolka, Knapp, Vaňourek - Kalous, Putík, Vacek 2:0

Stehlík, Rychlý, Boček (Jirovský) - Strejček, Ježdík, Kopáček 2:0

Jirovský, Boček - Vacek, Kopáček 0:2

Stehlík - Kalous 2:0

Štolka, Knapp, Vaňourek - Strejček, Ježdík, Kopáček 2:0