12. kolo / 1. Liga PKS okna Žďár nad Sázavou - AC Zruč-Senec 2004

Nohejbalisty Zruče-Sence nečekal v posledním jarním kole 1. ligy vůbec lehký úkol. Na horké žďárské půdě překvapivě remizoval lídr soutěže Český Brod a dokonce porážku utrpěl silný tým Prostějova. Jediným, kdo letos dobyl tvrz na Vysočině (až doteď), byly Horažďovice. Žďár se navíc pohybuje na hraně play-off a sobotní zápas byl tedy pro něj téměř existenční.

Domácí odstartovali dobře. V silném větru svedli mladíci Rychlý s Knappem vyrovnaný boj s lídry Žďáru Krátkým a Červinkou a rozhodla koncovka zkrácené sady. Za osmiček excelentním „kladivem“ udeřil Rychlý, ale zřejmě právě silnější poryv větru ho sfoukl celého do sítě. Do třetí sady došel i druhý zápas dvojic, ale tentokrát v tiebreaku dominovali zelenobílí a především Štolkův blok. Zruč vyrovnala a následoval jeden z klíčových momentů utkání. První trojkové klání dospělo znovu do tiebreaku, kde se strhla řež o každý míč. Nakonec rozhodla větší kvalita na útoku, když si Rychlý se Stehlíkem spravedlivě rozdělili vítězné údery, zatímco na straně domácích Červinka Krátkého tolik nepodpořil. K obratu v celkovém skóre se přidala i Štolkova formace, která bez větších problémů potíží zdolala trojici vedenou veteránem Průchou. Důležitý krok k vítězství udělala také vložená dvojice, kde se velmi dobrými střídáními protočili Sušánka, Jirovský a Boček. Poslední dva jmenovaní ukončili proti Průchovi s Šoupalem neúspěšnou sérii prohraných třetích dvojek. Singlovou premiéru si tentokrát odbyl Sušánka, který hlavně vinou vlastních nevynucených chyb nestačil na Krátkého.

A hlavní tahoun Žďáru se pak společně s Červinkou a Šoupalem postaral o zdramatizování celého utkání. Štolka a spol. se totiž hodně trápili v mezihře a neuvěřitelný obranný výkon žďárských polařů rozhodl o jasné výhře domácích ve třetí sadě. Žďár se dostal na dostřel a i publikum cítilo šanci na obrat. Zásadně proti bylo však trio Rychlý – Stehlík – Boček, kteří se rozjeli do parádního výkonu a nedali domácím nejmenší šanci. Exhibiční druhý set nevídaně zakončil Boček, když se jeho rotovaný servis i s pomocí větru a blokujícího Rychlého k úžasu všech přítomných vrátil zpět na zručskou polovinu.S jistotou bodu pro Zruč se rozjel duel elitních dvojic. Žďárští v obou setech vedli, ale Štolka se Stehlíkem především velkou bojovností dokázali pokaždé otočit vývoj sady ve svůj prospěch a bylo dobojováno.
Obrovsky důležitý zápas proti bojovnému soupeři a náročným podmínkám jsme zvládli na výbornou. Rozhodla především výhra první trojice a také stoprocentní úspěšnost sestav Pavla Stehlíka. Našim soupeřům přejeme hodně štěstí do závěru základní části, aby se jim podařilo udržet pozice pro play-off.

Zápas zhodnotil vedoucí Zruče Tomáš Vaňourek:

V týmu po uplynulém víkendu panuje veliká úleva a spokojenost. Opět se na podzim ve Zruči bude hrát play-off. Základní část je letos hodně vyrovnaná, jsem rád, že jsme si play-pff zajistili s předstihem i na jaře v oslabené sestavě a s nováčky, kteří postupně získávají zkušenosti. Dnešní utkání se celé odehrálo v extrémním větru. Důležitým momentem byl zisk čtyř, po sobě jdoucích bodů, kdy jsme soupeři definitivně odskočili. Pochvalu zaslouží celý tým za kolektivní výkon i oba rozhodčí. Soupeři přeji zachování pozice v tabulce a také postup do play-off.

PKS okna Žďár nad Sázavou - AC Zruč-Senec 2004

Výsledek utkání: 3:6

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4, 3:4, 3:5, 3:6

 Krátký, Červinka – Rychlý, Knapp 2:1

Kysilka, Brychta (Nejedlý) - Stehlík, Štolka 1:2

Krátký, Červinka, Šoupal – Stehlík, Rychlý, Boček (Jirovský) 1:2

Průcha, Kysilka, Voldřich (Nejedlý) – Štolka, Knapp, Vaňourek 0:2

Průcha, Šoupal – Jirovský, Sušánka (Boček) 1:2

Krátký - Sušánka 2:0

Krátký, Červinka, Šoupal – Štolka, Knapp, Vaňourek 2:1

Průcha, Kysilka, Voldřich (Nejedlý) – Stehlík, Rychlý, Boček 0:2

Krátký, Červinka – Stehlík, Štolka 0:2