Vítězný tým Stříbro KP žáciV Plzeňském kraji skončily v září dlouhodobé nohejbalové soutěže družstev mužů a žáků 2018 plně podle regulí Soutěžního řádu nohejbalu ČNS (licenční hráčské poplatky a elektronické soupisky).

KP mužů

46. ročník Krajského přeboru v nohejbalu družstev mužů vyhrálo družstvo NK Janovice, které ve finále play-off zvítězilo na půdě vítěze základní části TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon 4:3. Ve vyrovnaném klání rozhodla větší zkušenost hostů v závěrech setů a zápasů. Vítěze určila za stavu 3:3 až poslední trojice, kde janovická sestava Macura, Turek, Cibulka porazila bratry Hokry s Buriánkem. Janovičtí následně uspěli i v ligové kvalifikaci.

Třetí příčku vybojovali Jihočeši TJ ČZ Strakonice, když si v duelu o bronz poradili s TJ Baníkem Stříbro. Pátá skončila TJ Radomyšl a poslední šestý AC Zruč-Senec 2004 B.

KP žáků

Krajský přebor družstev žáků ovládlo družstvo TJ Baník Stříbro, jež se se do čela prodralo skvělým finišem. “Na posledním osmém mistrovském turnaji získali Stříbrští 50 bodů do tabulky, z třetího místa se posunuli do čela a předstihli dosud vedoucí TJ Radomyšl a průběžně druhý AC Zruč-Senec,“ přiblížil sekretář Krajského nohejbalového svazu Plzeň  Miroslav Wendler.

Konečné pořadí:1. TJ Baník Stříbro, 2. TJ Radomyšl, 3. AC Zruč-Senec 2004, 4. SK Liapor Witte Karlovy Vary, 5. TJ Plzeň Bílá Hora.

V okrese Plzeň-Město v Městském přeboru družstev zvítězila TJ Sokol Plzeň Nová Hospoda. V Městské soutěži družstev vyhrálo po nadstavbové části družstvo TJ Plzeň Litice. V okrese Plzeň-sever se v Přeboru družstev na konci radoval tým SDH Chrášťovice.

V Plzeňském kraji začínají dlouhodobé nohejbalové soutěže družstev 2018 plně podle regulí Soutěžního řádu nohejbalu ČNS (licenční hráčské poplatky a elektronické soupisky).

V sobotu 28.4.2018 začíná 46. ročník Krajského přeboru v nohejbalu družstev mužů.

Zúčastní se 6 družstev. Z Tachovska TJ Baník Stříbro, z Klatovska

TJ Sokol VYNK Horažďovice Hapon a NK Janovice, z Plzně-severu AC Zruč-Senec 2004 B a dvě družstva z Jihočeského kraje TJ ČZ Strakonice a TJ Radomyšl. Chybějí zástupci Rokycanska, Domažlicka, Plzně-jihu a především ze samotné Plzně. V soutěži hraje každé družstvo s každým družstvem v základní části dvoukolově doma a venku podle rozlosování. Po letních prázdninách se hraje nadstavbová část vyřazovacím způsobem. Utkání se hraje na 7 zápasů (4x dvojice, 2x trojice a 1x singl). Do utkání musí nastoupit minimálně 4 hráči. Soutěže se zúčastní dle soupisek 74 hráčů. O titul krajského přeborníka bude boj vyrovnaný a nelze předem tipovat vítěze. Každé družstvo má své přednosti (zkušenosti, dravé mládí, věkové složení, výrazná osobnost).

V neděli 29.4.2018 začíná Krajský přebor v nohejbalu družstev žáků.

Zúčastní se 5 družstev. Z Plzeňského kraje AC Zruč-Senec 2004, TJ Baník Stříbro a TJ Plzeň Bílá Hora. Další dva účastníci jsou SK Liapor Karlovy Vary z kraje Karlovy Vary a TJ Radomyšl z Jihočeského kraje.Soutěž se hraje turnajovým způsobem. Žáci změří své umění na 8 turnajích – 3x turnaj trojic, 4x turnaj dvojic a 1x turnaj jednotlivců. Soutěže se zúčastní 55 hráčů. O titul krajského přeborníka v družstvech žáků se předpokládá také vyrovnaný boj.

Na okresech Plzeňského kraje se hraje dlouhodobá soutěž družstev mužů dle regulí ČNS v okrese Plzeň-město a Plzeň-sever. Soutěže již začaly v dubnu.

V Plzni-městě se soutěže zúčastní 24 družstev. V Městském přeboru (8 družstev) a v Městské soutěži (16 družstev) ze 17 oddílů se soutěže zúčastní 335 hráčů.

V Plzni-severu se soutěže zúčastní 5 družstev, soutěž bude hrát 40 hráčů.

Přijďte se podívat na nohejbal v Plzeňském kraji.

Druhý ročník Nohejbalového poháru družstev Plzeňského kraje je minulostí. Vítězem se stal tým TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon, který ve finále zdolal AC Zruč-Senec 4:2. Oba finalisté obdrželi od KNS Plzeňského kraje nohejbalový míč, pohár a diplom. „Stejně jako loni se letošního ročníku zúčastnilo 11 družstev z Plzeňska, Rokycanska, Klatovska a Tachovska. Zimní soutěž má své kouzlo. Mohou v ní změřit síly i celky, kterým se to v průběhu běžné sezony určitě nepovede. Věříme, že v příštím roce bude počet účastníků ještě vyšší,“ říká sekretář KNS Plzeňského kraje Miroslav Wendler.