Vítězem čtvrtého ročníku zimního Nohejbalového poháru družstev mužů Plzeňského kraje se stalo družstvo AC Zruč-Senec A. Ve finále družstvo Zruč-Sence A zvítězilo na domácí půdě nad družstvem TJ Sokol Horažďovice 4:2. Oba finalisté obdrželi od Krajského nohejbalového sdružení nohejbalový míč, pohár a diplom. „Letos se poháru zúčastnilo 12 družstev z Plzeňska, Klatovska a Tachovska. Soutěž probíhala od ledna do března vyřazovacím systémem. Družstva byla nasazena do soutěže dle výkonnosti. Své síly změřily týmy ze všech úrovní soutěží - od okresních přeborů až po první ligu. Pohár se jeví jako dobré zpestření zimní přípravy, proto chceme, aby soutěž se stala každoroční součástí sezóny,“ řekl sekretář Krajského nohejbalového sdružení Plzeňského kraje Miroslav Wendler. Na prvním snímku vítězný celek. Nahoře zleva: Jiří Knapp, Miloslav Štolka, Pavel Stehlík. Dole zleva: Michal Hynek, Jakub Boček. Na druhém snímku oba finalisté.

 

V Plzeňském kraji skončila v září dlouhodobá nohejbalová soutěž družstev žáků a dlouhodobé soutěže družstev na okresech Plzeň-město a Plzeň-sever  plně podle regulí Soutěžního řádu nohejbalu ČNS (licenční hráčské poplatky a elektronické soupisky).

 

KP žáků

Krajský přebor družstev žáků suverénně ovládlo družstvo TJ Baník Stříbro, které

ze seriálu 8 turnajů bylo 7x nejlepší. Proti loňskému roku si polepšil zástupce Karlovarského kraje SK Liapor Witte Karlovy Vary, který podával vyrovnané výkony po celou soutěž. Trochu polevil ve výkonech AC Zruč-Senec, který prochází hráčskou krizí. Nováček soutěže SDH Hradecko-nohejbal je příslibem do dalších ročníků soutěže. Jediný zástupce z okresu Plzeň-město TJ Plzeň Bílá Hora se v příštích letech jistě zlepší ve svých výkonech. Soutěže se zúčastnilo 41 žáků a 1 žákyně.

Konečné pořadí:1. TJ Baník Stříbro, 2. SK Liapor Witte Karlovy Vary, 3. AC Zruč-Senec 2004, 4. SDH Hradecko - nohejbal, 5. TJ Plzeň Bílá Hora.

 

Okresní soutěže

V okrese Plzeň-Město se zúčastnilo soutěží 23 družstev. V Městském přeboru družstev (7 účastníků) zvítězilo družstvo TJ Start VD Plzeň A před TJ Sokol Plzeň Nová Hospoda, když o umístění v konečné tabulce rozhodlo vzájemné utkání.

V Městské soutěži skupinu A (8 účastníků) vyhrálo družstvo TJ Plzeň Litice, Městskou soutěž skupinu B (8 účastníků) vyhrálo suverénně družstvo NK Šamani.

Celkem startovalo v soutěžích PM 232 hráčů.

V okrese Plzeň-sever se zúčastnilo soutěže 5 družstev. V přeboru družstev se stalo vítězem bez porážky opět družstvo SDH Chrášťovice. V soutěži startovalo 42 hráčů.

V Plzeňském kraji začínají dlouhodobé nohejbalové soutěže družstev 2019 plně podle regulí Soutěžního řádu nohejbalu ČNS (licenční hráčské poplatky a elektronické soupisky).

V neděli 29.4.2019 začíná Krajský přebor v nohejbalu družstev žáků. Zúčastní se 5 družstev. Z Plzeňského kraje AC Zruč-Senec 2004, TJ Baník Stříbro, TJ Plzeň Bílá Hora, SDH Hradecko a SK Liapor Karlovy Vary z kraje Karlovy Vary. Soutěž se hraje turnajovým způsobem. Žáci změří své umění na 8 turnajích – 3x turnaj trojic, 4x turnaj dvojic a 1x turnaj jednotlivců. Favoritem na zisk mistrovského titulu je TJ Baník Stříbro.

Na okresech Plzeňského kraje se hraje dlouhodobá soutěž družstev mužů dle regulí ČNS v okrese Plzeň-město a Plzeň-sever. Soutěže již začaly v dubnu. V Plzni-městě se soutěže zúčastní 23 družstev. V Městském přeboru (7 družstev) a v Městské soutěži (16 družstev) ze 18 oddílů. V Plzni-severu se soutěže zúčastní 5 družstev.

Krajský přebor družstev mužů 2019 se neuskuteční pro nezájem družstev o tuto soutěž.