Sezona začíná již v dubnu a věříme, že proběhne za příznivého počasí.

Zástupci Plzeňského kraje hrající republikové dlouhodobé soutěže ČR jsou ve 2. lize družstev mužů SH ČMS – SDH Hradecko a v Dorostenecké lize družstev TJ Baník Stříbro a TJ Plzeň Bílá Hora.

V samotném kraji se uskuteční oficiální dlouhodobé soutěže družstev – KP družstev žactva, okresní přebory družstev na okresech Plzeň-město a Plzeň-sever.

Krajského přeboru družstev žáků se zúčastní SH ČMS – SDH Hradecko, SK Liapor Karlovy Vary, TJ Plzeň Bílá Hora, TJ Baník Stříbro, TJ Dobřany. První mistrovský turnaj trojic se hraje v Hradecku 28.4., který je zároveň kvalifikačním turnajem na MČR trojic starších a mladších žáků. Kvalifikačním turnajem pro MČR dvojic starších a mladších žáků bude třetí mistrovský turnaj dvojic ve Stříbře 12.5.

Soutěží v Plzni-městě se zúčastní  v Okresním přeboru  6 družstev,  v Okresní soutěži A  7 družstev a okresní soutěži B  8 družstev, vše z 15 oddílů. Přeboru  v Plzni–severu se zúčastní 8 družstev ze  6 oddílů.

KP družstev mužů byl letos opět vypsán v novém formátu, přihlášku ke schválení v IS ČNS podala pouze 2 družstva SKP Planá a Lokomotiva Mariánské Lázně, což je nedostatečný počet. Soutěž se opět neuskuteční.

Neoficiální dlouhodobé soutěže jsou připraveny na okresech Tachov, Plzeň-jih a Rokycany.

Výsledky a průběžné tabulky oficiálních soutěží v kraji budou zveřejňovány na webu KNS.