6. kolo / I. Liga  SK Start Praha- AC Zruč-Senec        1:6

Start Praha v posledních dvou kolech rozdrtil Čakovice a svedl dlouhou (nakonec ztracenou) bitvu s lídrem ze Žatce, takže jsme na Střelecký ostrov jeli s respektem k soupeři. Druhá návštěva Prahy o prodlouženém víkendu však přinesla téměř totožný průběh střetnutí jako ta první. Tým Zruče-Sence se dostává do velmi dobré formy a válcuje jednoho soupeře za druhým. Nutno připomenout, že ty opravdu těžké zápasy přijdou až při nadcházejícím dvojzápase s Žatcem a Prostějovem, protože oba pražské týmy čekají letos spíše záchranářské práce.

Nadšení domácího Startu zmírnilo hned v úvodním zápase duo Petr Stehlík-Smola. Především starší z bratří Stehlíků byl na útoku téměř stoprocentní a je až s podivem, že Pražané tvrdošíjně servírovali pouze do něj. Jméno Smola zkrátka vzbuzuje obrovský respekt! Bez jakýchkoliv komplikací si tedy zelenobílí dokráčeli pro výhru ve dvou setech nad Tůmou a Kačírkem. Ani v dalším zápase nebyl domácím dopřán jediný vyhraný set. Hvězda s Novákem se drželi zručských Štolky a Pavla Stehlíka zuby nehty, ale koncovky patřily hostům. Zvláště ve druhé sadě za nepříznivého stavu 7:9 zručští nezpanikařili a dvěma chycenými a proměněnými míči Pavla Stehlíka set otočili.
Skvělý vstup Zruče do utkání trochu zchladila domácí elitní formace okolo bývalého extraligového matadora Sachla. Hra Zruče na dva smečaře se od začátku nedařila a Sachl kolem bloku Rychlého spolehlivě bodoval. Od druhého setu se hra Zruče přeorientovala na jednoho smečaře a Pavel Stehlík začal mít nad Sachlem navrch. Ve třetí sadě se zdálo, že mohutnému Sachlovi docházejí síly a přišel obrat ze stavu 6:8 na 9:8 pro trojku Zruče. Pak ale Sachl proměnil a rozhodl poslední možný míč. Domácí servisman nezvládl napjatý moment a těsný aut znamenal vedení zelenobílých 3:0. Těsná prohra elitního tria Pražanů se ukázala jako klíčový moment utkání, protože odpor soupeře byl v té chvíli definitivně zlomen. Fantasticky hrající Štolkova formace se se svým soupeřem příliš nemazala, spolehlivě proměňovala své útoky a čekala na chyby Tůmy a spol. A těch přišlo hodně.
Čestný úspěch zaznamenal pražský tým ve vložené dvojici, když v zápase nevalné úrovně plném nevynucených chyb Sachl s Bálkem zvítězili ve třetím setu nad Bočkem a Rychlým. Poté, co v minulých dvou singlech dostal šanci Boček, nastoupil tentokrát osvědčený kapitán Smola a proti Tůmovi předvedl svůj vysoký standard. S přehledem zvítězil a dostal Zruč do vedení 5:1. Vítěznou tečku za nedělním duelem napsala Štolkova trojice, která odehrála již devátý zápas v řadě bez porážky.
Pražský dvojzápas nám vyšel dokonale, ale teprve příští víkend ukáže, jak na tom opravdu jsme. Start Praha ani Radotín proti nám nepředvedly příliš bojovný výkon, přesto je důležité, že jsme suverénně dokráčeli pro 4 tabulkové body. Už souboje s Žatcem a Prostějovem hodně napoví o rozložení sil pro play-off.(napsal PaS)

Zápas zhodnotil trenér Zruče Aleš Škudrna :

„Dnes byl opět důležitý vstup do utkání, obě naše první dvojice soupeře zlomily vždy v koncovkách setů. Na tyto body navázala hra trojic opět se 100% úspěšností. Negativem utkání je zranění Jakuba Bočka, který dohrál se sebezapřením. Přes týden se snad dá dohromady, stejně jako Tomáš Vaňourek doléčující kotník a k dispozici již bude i 3 zápasy absentující Vladimír Kliment. S výjezdem na dva zápasy do Prahy jsem spokojen, přivezli jsme všechny 4 body. "

Vývoj utkání: 0:4, 1:4, 1:6

Tůma, Kačírek - Stehlík Pe., Smola  0:2
Hvězda, Novák - Stehlík Pa., Štolka  0:2
Sachl, Hvězda, Bálek - Stehlík Pa., Stehlík Pe., Rychlý  1:2
Novák, Tůma, Zátka (Kačírek) - Štolka, Smola, Boček  0:2
Sachl, Bálek - Rychlý, Boček   2:1
Tůma - Smola   0:2
Sachl, Hvězda, Bálek - Štolka, Smola, Boček    0:2