Za účasti jen šesti družstev odstartoval v sobotu (9.5.) krajský přebor družstev mužů v nohejbale. „Z Rokycanska TJ Litohlavy, z Tachovska TJ Slavoj Tachov a TJ Baník Stříbro, z Klatovska NK Janovice a TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon B a z Plzně-severu AC Zruč-Senec 2004 B. Opět chybějí zástupci z Domažlicka, Plzně-jihu a především ze samotné Plzně,“ říká sekretář STK Krajského nohejbalového svazu Plzeňského kraje Miroslav Wendler.

Týmy se střetnou dvoukolově doma a venku podle rozlosování. Utkání se hraje na sedm zápasů (4x dvojice, 2x trojice a 1x singl) a musí do něj na každé straně sítě zasáhnout minimálně čtyři hráči.

A jaké jsou ambice jednotlivých družstev? „O titul krajského přeborníka budou určitě bojovat především bývalí účastníci ligových soutěží NK Janovice, TJ Slavoj Tachov a TJ Litohlavy a možná i zkušené družstvo TJ Baník Stříbro. Zálohy Zruče a Horažďovic s mladými nadějemi na soupiskách mohou jen překvapit a udělat soutěž velmi zajímavou,“ předpokládá Wendler.

Poslední dubnovou neděli odstartoval také krajský přebor žáků. Soutěž se hraje turnajovým způsobem. Žáci změří své umění na sedmi turnajích - třikrát turnaj trojic, třikrát turnaj dvojic a jeden turnaj jednotlivců. Kromě čtyř zástupců Plzeňského kraje – AC Zruč-Senec, TJ Sokol Horažďovice, TJ Baník Stříbro a TJ Slavoj Tachov se zapojily i TJ Radomyšl z Jihočeského kraje a SK Liapor WITTE Karlovy Vary z Karlovarského kraje.

Přijďte se podívat na nohejbal v Plzeňském kraji. Rozlosování soutěží a výsledky naleznete na webu nohejbal.eu