8. kolo / I. Liga   AC Zruč-Senec – TJ Sokol I Prostějov    6:1

Druhý víkendový zápas a poslední z náročné série čtyř zápasů v deseti dnech byl naším soupeřem mladý tým Prostějova. Zatímco na Moravě bylo utkání naprosto vyrovnané a skončilo dělbou bodů, na západě Čech potvrdila Zruč svou výbornou formu a soupeře přejela rozdílem třídy.

 Duo Štolka-Pavel Stehlík se dostává do herní pohody a po skalpu mistrů republiky pro ně prostějovská dvojice Procházky a Husaříka neměla znamenat žádný problém. Předpoklady se potvrdily a jasný průběh nenarušilo ani střídání Valenty. To dorostenecká sestava Roby s Ftačníkem nadělala Smolovi s Petrem Stehlíkem více starostí. Tedy alespoň v prvním setu, když zelenobílí prohrávali už 7:9. V koncovce však vítězila zkušenost domácích nad mladistvým zápalem. Tato mírná komplikace pak byla na dlouho jedinou v jinak naprosto jednoznačném utkání. 
Trio Štolka - Smola - Boček zatím v první lize nemá konkurenci a proti Wiesnerově sestavě to opět potvrdilo. Bratři Stehlíci pak s navrátilcem do sestavy Klimentem smázli druhou sestavu hostí v tréninkovém tempu. Znatelně zlepšená obrana této trojice oproti pátečnímu utkání se Žatcem naplno ukázala, že na postu blokaře není zatím v týmu Zruče za Klimenta zcela adekvátní náhrada.
O jediný bod Prostějova se zasloužila třetí dvojka Hanáků ve složení Klaudy-Wiesner. Rychlý s Klimentem se hodně trápili v mezihře a na kvalitního soupeře jednoduše neměli. Na vítěznou vlnu opět vrátil zelenobílé kapitán Smola, který mladíku Robovi oplatil porážku z prvního vzájemného měření sil. Rezignovaného soupeře pak chladnokrevně dorazila Štolkova družina.
K sobotnímu utkání přijel odevzdaný soupeř, který mohl jen těžko pomýšlet na zastavení rozjeté zručské mašiny. Výsledkem byla hra na jednu branku od úvodního hvizdu až do poslední výměny. Pouze třetí dvojka zůstává naší slabinou, ta ale na průběhu utkání nemohla vůbec nic změnit. Pokud našemu týmu vydrží zdraví a současná forma, může letos pomýšlet hodně vysoko!(napsal PaS)

Zápas zhodnotil vedoucí Zruče Tomáš Vaňourek :

„Utkání proběhlo plně v režii našeho týmu. Prostějov zdaleka nepředvedl výkon z prvního kola. Od začátku tahal za kratší konec a jediné dva sety uhrál až v zápase třetích dvojic. Čekal jsem od soupeře větší bojovnost a zapálení. Asi již tradicí je stěžování trenéra Beneše na výkon rozhodčího, ani tentokrát tomu nebylo jinak. V utkání byly dva sporné momenty, které opět nevhodně komentoval a zasahoval do jeho průběhu. Jsem zvědav, jestli pan Beneš rozhodčí také někdy pochválí. S našimi výsledky a postavením týmu v tabulce jsem po polovině základní části spokojen, play-off je již téměř jisté. Po základní části však chceme skončit co nejvýše, abychom začínali semifinále v domácím prostředí.“

Trenér Prostějova RICHARD BENEŠ:

 „Soupeř byl tentokrát nad naše síly. Myslím ale, že jsme mohli prohrát přijatelnějším rozdílem, zahráli jsme totiž, i přes jasnou porážku, mnohem lépe než v Čakovicích. Rozhodčí výsledek neovlivnili, ale jejich výkon nebudu komentovat.“

Vývoj utkání: 4:0,4:1,6:1

Počet diváků: 25

Rozhodčí: Kastner, Holub

Štolka, Stehlík Pa. – Procházka, Husařík (Valenta) 2:0
Smola, Stehlík Pe. – Roba, Ftačník 2:0
Štolka, Smola, Boček – Wiesner, Valenta, Roba 2:0
Stehlík Pa., Stehlík Pe., Kliment – Ftačník, Příhoda, Husařík (Klaudy) 2:0
Kliment, Rychlý – Wiesner, Klaudy 0:2
Smola – Roba 2:0
Štolka, Smola, Boček – Husařík, Příhoda, Klaudy 2:0