10. kolo / I. Liga   AC Zruč-Senec – TJ Spartak Přerov    6:1

V květnu již podruhé přicestoval do zručského areálu vedoucí celek první ligy. A podruhé odcházel poražen a sesazen z ligového trůnu. Zatímco utkání s Žatcem se svou úrovní mohlo bez problémů zařadit mezi ty extraligové, souboj s Přerovem až takové představení nenabídl.

Duo Štolka-Pavel Stehlík se v posledních zápasech prezentovalo skvělou formou a triumfovalo osmkrát v řadě včetně skalpu mistrů republiky. Tentokrát bylo na obou vidět, že nejsou zcela ve své kůži a museli skousnout porážku od Pavelky s Tomášem Miklíkem. Od vítězství přesto nebylo daleko. Poslední útok ve třetím setu měl na noze Pavel Stehlík, ale ani nadvakrát nedokázal z obtížných nahrávek proměnit. Prohra elitní dvojice však paradoxně nastartovala drtivý nástup Západočechů. Vinou zranění nemohl do druhé dvojice nastoupit Petr Stehlík, ale Kliment se jeho role zhostil na výbornou. Nicméně Přerovská dvojice předvedla tak špatný výkon, že v jednu chvíli stačilo kapitánu Smolovi jen podávat a soupeř se porazil docela sám.

Dva vyrovnané třísetové mače pak ukázaly, jakým směrem se zbytek střetnutí bude ubírat. Přerovští znovu zariskovali a nasadili svou elitní sestavu proti oporám Zruče. Zatímco ve dvojicích jim to celkem vyšlo, ve trojkách tímto tahem v podstatě ztratili zápas. Štolkova formace předváděla od úvodu svůj vysoký standard, ale Pavelka a spol. drželi skóre vyrovnané. V rozhodujícím míči prvního setu nezvládli domácí mezihru útoku a soupeř okamžitě trestal. Druhý set však vyzněl pro zelenobílé barvy, když trápícímu se Štolkovi v důležitých chvílích pomohl na smeči Smola. V tiebreaku se konečně naplno chytl tahoun Štolka a nebylo co řešit. To výkon druhé trojice Zruče proti bratřím Miklíkům se Štefanem se rozhodně nedá označit za přesvědčivý. Vaňourek si po tréninkovém deficitu zaviněném zranění nepočínal špatně, ale naprostou jistotu ve své hře přeci jen neměl. Když k tomu Kliment s Pavlem Stehlíkem přispěli po slibném začátku nějakou tou chybou, soupeř se dostal do hry. Konec první sady však rozhodl dvěma nechytatelnými technickými údery Pavel Stehlík. Tím měl však zručský smečar vybráno na další set dopředu a útočná hra vypadala v tu chvíli dost bezzubě. Po oživení hry s nástupem Petra Stehlíka na nahrávce se přece jen dokázala ekipa zelenobílých zkoncentrovat a soupeře vyznávajícího totální defenzivu dorazit.

Slibné vedení 3:1 ještě navýšil Boček s Rychlým. Po opravdu tragických výkonech v posledních zápasech jim tento veledůležitý vyšel výtečně. Především Rychlý ze sebe dokázal setřást nervozitu a nepohodu z posledních týdnů a bylo ho plné hřiště. V druhé sadě ustál smečařskou roli i Boček a výsledkem byla zasloužená výhra. Singl byl jen formalitou, protože při vší úctě k soupeři kvality Doležela zdaleka nedosahují hry zručského kapitána Smoly.

Poslední slovo patřilo Štolkově formaci, která po rychlém rozjezdu trošku usnula na vavřínech a už se zřejmě viděla s vychlazenou dvanáctkou, jak s fanoušky rozebírá vítězné utkání. Soupeř toho využil a nenápadně otáčel hru. V koncovce třetí sady ale domácí žádné komplikace nepřipustili a zrodila se tak nečekaně vysoká výhra nad jedním z našich možných soupeřů pro play-off.

Nad výsledkem rozhodně panuje spokojenost, přestože náš výkon nebyl ideální. Co nás ale hodně trápí je zvětšující se marodka týmu, neboť k drobným bolístkám se přidalo i zranění Štolky, které může náš tým citelně oslabit. Zatím není jisté, o jak vážnou věc se jedná, ale při absenci Smoly v příštím zápase by ztráta dalšího z lídrů mohla znamenat obrovský problém v našem už tak úzkém kádru.(napsal PaS)

 

Zápas zhodnotil vedoucí Zruče Tomáš Vaňourek :

„Důležité utkání, důležité dva body, bojovný nohejbal na obou stranách, fair play od obou týmů, přátelská atmosféra. Tak mohu charakterizovat dnešní utkání. Naše mužstvo dnes napravilo nečekané zaváhání z minulého týdne. Stále však bojujeme se zraněním většiny hráčů. Poděkování dnes patří Panu Pavelkovi do Přerova, který se perfektně ujal role komentátora tohoto střetnutí. Oba týmy mají po dnešním kole jistotu play-off, stejně jako Žatec, takže gratulace i tam.“

Vývoj utkání: 0:1, 6:1

Počet diváků: 40

Rozhodčí: Kastner, Holub

Stehlík Pa., Štolka – Miklík T., Pavelka    1:2
Kliment, Smola – Miklík O., Kočička (Lokoč)    2:0
Štolka, Smola, Boček – Pavelka, Lokoč, Doležel   2:1
Kliment, Stehlík Pa., Vaňourek (Stehlík Pe.) – Miklík O., Miklík T., Štefan   2:1
Rychlý, Boček – Doležel, Blažek   2:0
Smola – Doležel   2:0
Štolka, Smola, Boček – Miklík O., Miklík T., Kočička   2:1