11. kolo / I. Liga   Žďár nad Sázavou -  AC Zruč-Senec   3:6

AC Zruč-Senec využil svou šanci opět se probít na první místo, i když předposlední Žďár statečně vzdoroval. Sobotní utkání na Vysočině trvalo se vším všudy více než čtyři a půl hodiny. Bylo to také z důvodu dešťové přeháňky, která přibližně na hodinu přerušila úvodní zápas již po šesti míčích.

Vydatná sprcha evidentně probudila domácí borce, kteří otočili první set ze stavu 1:5. Proti Krátkému s Nejedlým nastoupil Kliment s Petrem Stehlíkem a absence kapitána Smoly byla na výkonu zelenobílých znát. Neschopnost proměnit svůj útok stála Zruč první zápas. Na vítěznou vlnu se pak vrátila osvědčená dvojice Štolky s Pavlem Stehlíkem, která si v každém setu vytvořila několikabodový náskok a v pohodě si ho pohlídala.

A hosté šli hned v dalším utkání do vedení. Důležitou vydřenou výhru si připsala trojice Pavla Stehlíka s Klimentem a Vaňourkem. Smečařský souboj žďárského lídra Krátkého především s Pavlem Stehlíkem se ve třetí sadě začal překlánět na stranu mladšího z bratří Stehlíků. Kliment v důležitou chvíli skvěle zablokoval a rozhodnutí přišlo s vytlučeným blokem Nejedlého. Nápor Západočechů pokračoval. I přes drobné komplikace ve druhé sadě Štolkova formace zvítězila a Zruč v té chvíli vedla 3:1.

Domácí tým se však ještě nehodlal vzdát a v souboji generací vykřesali Žďáru naději veteráni Průcha s Voldřichem. Mladíci Rychlý s Bočkem nedokázali najít recept na zkušenou obranu soupeře. I přesto, že se drželi neustále na dostřel, do vedení se ani jednou nedostali. Boček si nepovedenou dvojici vynahradil v dalších dvou zápasech. Nejprve výborně zastoupil singlovou jedničku Smolu a Červinkovi nedal příliš šancí. Dobře se bránil, s jistotou zakončoval a přesvědčivě zvítězil.

Třetí zápas v řadě absolvoval Boček po boku Štolky a Petra Stehlíka a společně s nimi zajistil první tabulkový bod pro zelenobílé barvy. I z tohoto utkání mohli žďárští odcházet se vztyčenými hlavami, protože favorizovanou sestavu značně potrápili a padli až ve třetím setu. Do konce utkání chyběl jediný zápasový bod a zručská trojice začala drtivým spurtem. První set byli domácí doslova rozstříleni, ale po povedeném střídání Voldřicha se hrála naprosto vyrovnaná partie. Zručské trio podlehlo uspokojení a polevilo v koncentraci, což vyústilo ve smolně prohraný druhý i třetí set.

Štolka s Pavlem Stehlíkem však v posledním zápasu dne nepřipustili obavy o ztrátu důležitých bodů. Ve druhém setu si sice Pavel Stehlík vybral slabší chvilku, ale třetí set se především zásluhou Štolky hrát nemusel.

Ve Žďáru nás nečekal vůbec lehký úkol, protože soupeř se před vlastním publikem dokáže vyhecovat k obrovské bojovnosti a dobrému výkonu. Svou pozici favorita jsme přesto potvrdili a znovu nám patří první příčka. Během dvoutýdenní pauzy do příštího zápasu důsledně doléčíme drobná zranění a ve finále základní části se budeme chtít udržet na špici a zajistit si tak výhodu domácího prostředí pro celé play off. (napsal PaS)

Zápas zhodnotil vedoucí Zruče Tomáš Vaňourek :

„ V příjemném areálu, kam rádi jezdíme, jsme dnes získali zasloužené 2 body i v oslabené sestavě. Pochvalu zaslouží mladý Jakub Boček, za vzorně zvládnutý singl. Domácí hráče znám daleko bojovnější, než bylo dnes. Příklad mají v Kamilovi Průchovi a Petrovi Voldřichovi. Pochvalu rovněž zaslouží oba rozhodčí ( Renáč a Matyášek), kteří si poradili s cigaretami i alkoholem v blízkosti hracího prostoru a za sjednání respektu. Sporné míče k lajnám se najdou v každém utkání, ty to dnes však nerozhodly. Nyní máme dva týdny volno, které využijeme hlavně k vyléčení zranění a k přípravě na následující dvě domácí utkání, ve kterých chceme udržet výhodu domácího prostředí pro play-off."