2. semifinále / I. Liga   TJ Spartak Přerov - AC Zruč-Senec   2 : 5

Přerovské hřiště je pro tým AC Zruče-Sence několik sezón velkým strašákem. Poslední výhra zelenobílých na Hané je hodně vousatá, ale už dlouho se tam nehrálo tak důležité utkání. Po první obrovské bitvě na západě Čech se očekával podobný průběh a Přerov chtěl jistě prodloužit sérii o rozhodující duel ve Zruči. Moravské klání ale nabídlo hodně odlišný obrázek…

Za svým cílem však nejprve Moravané vykročili velmi dobře, když si Pavelka s Tomášem Miklíkem soustředěným výkonem připsali první deblovou výhru v sérii. Obětí se jim stali Petr Stehlík se Smolou a střídajícím Rychlým. Zručští byli možná v úvodu svázáni nervozitou z nepříjemné bilance na přerovské antuce a na jejich výkonu to bylo znát. Po jasné výhře první přerovské dvojice musela zakontrovat ta zručská. Štolka s Pavlem Stehlíkem v prvním setu celkem v poklidu vyhráli a i ve druhém odskočili o tři body. Po domácím střídání, když Kočičku nahradil po boku Ondry Miklíka blokař Štefan, se pohodová hra Zruče trochu zadrhla. Vznikla z toho snad jediná napínavá koncovka setu v celém zápase, Přerov se totiž dotáhl na dosah jediného bodu. Přesto měli Západočeši dva pokusy na zakončení, Štolka však první smečí trefil blok a druhou ubránil Ondřej Miklík. Stejně dobře si v obraně vedl i Pavel Stehlík a na druhý pokus skvělou obranu soupeře pokořil.
Hned ve třetím zápase došlo na měření sil obou elitních formací. Na rozdíl od prvního souboje těchto těžkých vah, bylo v Přerově od půlky první sady v podstatě jasno. Štolka se Smolou a Bočkem utekli Pavelkovu triu o dva body a už je do konce střetnutí do vedení nepustili. Za zmínku stojí první míč ve druhém setu, když jasný bod pro Zruč rozhodčí nepochopitelně přisoudil Přerovu i k údivu celého Přerovského týmu. V duchu fair play se zachoval domácí kapitán Pavelka a přiznal svou teč. Jasná prohra elitní domácí trojice hodně otřásla přerovským sebevědomím. Velmi dobře pak spolu s bratry Stehlíky zahrála mladá zručská naděje Rychlý. Ten nekompromisně vytloukal Štefanův blok, několik dobrých zákroků v poli přidal Pavel Stehlík a spolehlivě útočil také jeho bratr Petr a byla z toho další přesvědčivá výhra Zruče.
Stav 1:3 už začínal být pro domácí téměř kritický. Tomáš Miklík tak měl před sebou velmi důležitý úkol – porazit zručského kapitána Smolu v singlu, kterého však ještě nikdy neudolal. A ani tentokrát nenechal Milan Smola nic náhodě a od prvních míčů potvrzoval své singlové umění. Miklík bojoval, ale opět to nestačilo ani na jeden vítězný set.
Strmý propad přerovských akcií ještě na chvíli přibrzdila trojice Jana Pavelky proti bratřím Stehlíkům, Rychlému a střídajícímu Vaňourkovi. Většina osazenstva ale tušila, že z této situace pomůže domácím už jen zázrak. A ten nepřišel… Štolkova formace rozdrtila Kočiku, Ondřeje Miklíka a Štefana v exhibičním tempu.
Prokletí přerovské antuky bylo konečně zlomeno a to v pravý čas. Velmi důležité je pro náš tým i to, jakým přesvědčivým způsobem jsme na Hané dokázali zvítězit. Celý tým i naší věrní fanoušci se už těšíme na další finále 1. ligy a společně doufáme, že po prolomení smolné série v Přerově, zlomíme i tu Žateckou a finálovou! Díky autobusovému zájezdu u toho mohou ti nejvěrnější být naživo! (napsal PaS)

Zápas zhodnotil vedoucí Zruče Tomáš Vaňourek :

Dobrá příprava, týmový výkon, zasloužený postup. Potřetí za sebou ve finále a počtvrté za 5 let finále v 1. Lize. Přerov byl těžký a férový soupeř jako vždy, ale letos mi přišlo, že jsme si na něj nějak více věřili. Dnešní utkání rozhodly zápasy trojic a singl, kde jsme definitivně soupeři odskočili. Teď máme 14 dní volno. Připravíme se na Žatec a uvidíme, na co to bude ve finále stačit. Do Žatce to je kousek, věříme v silnou podporu fanoušků.

Vývoj utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5