2. zápas čtvrtfinále play-off / 1.liga SK Start Praha – AC Zruč-Senec 2004    (17. 9. 2016)

Zruč potvrdila i ve druhém čtvrtfinále roli favorita a přesvědčivě postoupila po dvou shodných výsledcích 5:1. Pražané sice v úvodních dvou zápasech bojovali, ale lépe zvládnuté třetí sety ze strany Zruče jejich odpor naprosto zlomily.

První bod připsali poslední dobou skvěle hrající mladíci Rychlý s Knappem, když i s trochou štěstí zvítězili posledním možným míčem. Dvě Knappovi chyby na příjmu dokázal Rychlý v obraně napravit a poslední Tůmova smeč skončila těsně v zámezí. Tiebreak rozhodl i druhý zápas, když si Štolka se Stehlíkem nechali zbytečně utéct koncovku druhého setu. Za stavu 8:8 zkrácené sady však Stehlík s jistotou proměnil a následně po zdařilé obraně utkání zakončil smečí Štolka.

Po dvou vyrovnaných dvojkových soubojích bojovnost Startu opadla a trojice se staly jednoznačnou záležitostí zelenobílých. Ve výborném výkonu pokračoval Rychlý, který s pomocí kvalitního pole Sušánky a Knappa doslova rozstřílel Sachlovu sestavu. A body dále přibývaly pouze na straně hostů. Štolka a spol. neměli příliš práce s často chybující trojkou vedenou Davidem Tůmou.

Za téměř rozhodnutého stavu dostal v singlu šanci Knapp, který v úvodu proti Bálkovi hodně kazil a přesnost mu bohužel scházela i ve třetí sadě. Že se ale jednalo pouze o čestný úspěch domácích, vzápětí potvrdila znovu Štolkova formace, která po boji udolala Sachlovo trio. Velký podíl na tom má především Štolka, který na bloku nepustil Sachla téměř k ničemu. V tiebreaku se pak chytl i sám na smeči a nepovolil Startu ani bod.

Druhé čtvrtfinále bylo z naší strany spíše upracované, o to je ale výhra cennější. Nadstandardní výkon podal Honza Rychlý, který po červencové amputaci prstu levé nohy zřejmě konečně našel dokonalou rovnováhu.

Utkání zhodnotil Tomáš Vaňourek:

Do Prahy jsme přijeli v kompletní sestavě. Vývoj utkáníovlivnily obě úvodní dvojice, které ovládlo naše družstvo, ta první s notnou dávkou štěstí za stavu 9:9 ve 3. setu. Vedení 2:0 jsme potom navýšili v obou trojicích. V singlu tentokrát dostal přednost Jirka Knapp, prohrál ve 3. setu, ovšem těsné vítězství svému soupeři doslova daroval. Zvítězili jsme v celé sérii, jsme spokojeni a můžeme se připravovat na semifinále. Čeká nás další těžká série. Mužstvo je v podzimní části rozehrané, věřím, že proti druhému týmu základní části nejsme bez šance. O postup do finále se popereme. Věřím, že zúročíme zkušenosti z play-off z minulých let i v omlazené sestavě.“ SK Start Praha – AC Zruč-Senec 2004

Výsledek utkání: 1:5

Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 0:4, 1:4, 1:5

Sachl, Tůma - Knapp, Rychlý                                                      1:2

Hvězda, Klabík - Štolka, Stehlík                                                 1:2

Sachl, Klabík, Bálek - Knapp, Rychlý, Sušánka                      0:2

Tůma, Hvězda, Zátka - Štolka, Stehlík, Boček                       0:2

Bálek - Knapp                                                                                   2:1

Sachl, Klabík, Bálek - Štolka, Stehlík, Boček                          1:2

Sestava domácích:    Štolka, Stehlík, Knapp, Rychlý, Boček, Sušánka, Jirovský, Vaňourek

Sestava hostí:            Sachl, Tůma, Klabík, Hvězda, Bálek, Zátka, Pokorný, Novák